,,Nechtěla jsem podporovat ta nesmyslná nařízení kolem roušek"  Učitelka Věrka 

tahle nenápadná holčina, která se na mne usmívala každé online setkání byla pro mne velkým překvapením. V programu Prodej co umíš a máš, pomáhám ženám rozjet jejich byznys. Umím vidět, co je tzv. jejich parketa. Kde jim to půjde jako po másle a kde se naopak budou trápit.
Věrka Horská byla pro mne výzvou. Kde je její nevyužitá síla? A pak to přišlo! Při soukromém rozhovoru mi Věrka vypráví jak přišla o práci učitelky. Musím přiznat, že jsem se hluboce poklonila takovému rozhodnutí. V mém srdci už navždy bude tahle dlouhovlasá výtvarnice a učitelka zapsána. 

Nejsem bachařka 

,,Nechtěla jsem podporovat ta nesmyslná nařízení kolem roušek. Poslouchala jsem, že jsem neposlušná, ale já jsem nedokázala žít s tím, že se podílím na něčem, co je proti zdravému rozumu. A tak jsem byla jaksi odsunuta.
Upřímně?

 Nechtěla bych stejně zůstat ve škole kde jsou místo učitelů nějací bachaři, kteří nutí děti dusit se v rouškách. Na mých hodinách děti mít roušky nemusely.
To se ale nelíbilo některým mým kolegyním, řediteli a ani některým rodičům.
Že je to celé na hlavu postavené zajímalo jen málokoho.
Zdravé děti testovat, nechat je dusit v rouškách a odpírat jim právo na vzdělání. Můj postoj a názor nikoho nezajímal."

Buď se podřídíš nebo jdi ze školy

ale děti jsou Věrky ,,osud.  Vidím na ní když s ní mluvím, jak právě tohle je ta její ,,parketa.  Žádné naučené plky o tom, jak miluje děti. Ona je opravdová Učitelka! Tahle drobná dlouhovláska to v sobě prostě má. Velké srdce s touhou probudit v dětech to nejlepší co v nich je. Věrka je Paní Učitelka.  Věrka je Výtvarnice. 

Brečí, nemohou dýchat, dělají se jim opary

,,Nic tak světoborného jsem neudělala. Prostě jsem jen vnímala a poslechla svoje srdce a ,,nepodělala" jsem se z nějakého nařízení. Jsem učitelka! Chci vést děti k tomu, aby měly radost ze života, ne aby se bály chodit do školy, že jim někdo bude šťourat v nose, že budou muset být očkované, že si musí zakrývat obličej. Každé ráno nasadit roušku a neuvidí, jak dobře se vyspal jejich kamarád, jestli je veselý nebo smutný, jaké dělá obličeje 🙂  To všechno a ještě víc je pod rouškou dětí skryto.
To, že se rozbrečí, protože v ní nemohou dýchat, že řadě z nich se dělají vyrážky kolem úst, opary, to ostatní učitelé dělají, že nevidí.
Když jsem končila studium na pedagogické fakultě, skládali jsme slib. Být učitelem je Poslání. Být tu pro děti. Ano, být tu pro děti a ne se dětí bát, odstrkovat je od sebe a ukazovat na ně, když mají pozitivní test. Děti jsou psychicky týrané, ale jakoby to nikdo nevidí." 

Výtvarka online zakázána 

Když to všechno kolem pandemie začalo, školu zavřeli a děti byly doma. Ve škole jsem se dozvěděla, že toho mají děti na online výuku až dost a že se výtvarnou výchovou nebudou ,,zatěžovat“. Když jsem namítla, proč by si nemohly občas něco i nakreslit a ne se stále něco ,,drtit“, tak mi bylo dovoleno, že mohu dávat tzv. dobrovolné úkoly z Výtvarné výchovy jednou za 14 dnů.  
Bylo to fajn, spoustu dětí se ,,chytlo“ a posílaly mi svoje kresby přes e-mail. S některými dětmi jsem vedla čilou konverzaci a bylo vidět, že to děti baví. Dokonce jsem dětem v osmých a devátých třídách zadala téma regionální výtvarné soutěže ,,Moje místo“, kde měly děti fotit svoje oblíbené místo. Poslané fotky od dětí jsem postahovala, nechala vyvolat u fotografa a s touto sérií fotek jsme získaly ve výtvarné soutěži ocenění.

Září 2020 davové šílenství 

Na začátku září jsme si všichni mysleli, že už po půl roce bude situace lepší.  A  když se ,,nachystají“,  všechno připraví, tak se stane zázrak, ale ten se nekonal. Došlo k tomu, že děti měly nosit roušky. Nejsem zastáncem ,,davového šílenství“ a tohle mi fakt dost nesmyslné připadalo. Z jakého důvodu mají nosit roušky všichni??? Proč si jí nenosí jen ten člověk, který se cítí být ohrožen??? A tak bych mohla pokračovat. 

Stal se ze mě Netvor

Dětem jsem řekla, že kdo se cítí ohrožen, ať roušku nosí, kdo nikoliv, v mých hodinách nemusí. Sama jsem jí nenosila. Děti byly spokojené, dýchaly nevydýchaný vzduch a na hodinách kreslení nám bylo fajn.
Jenže to začalo být trnem v oku řadě kolegyň. V kabinetě se mnou nikdo nemluvil, protože jsem byla ,,netvor“ a údajně nabádala děti k tomu, aby roušky nenosily.
Netrvalo dlouho a do  e-mailu mi přišel otevřený dopis, jak jsem nezodpovědná a jak je mi zdraví ostatních kolegyň úplně ukradené. Nechce se mi vzpomínat na ty ošklivé věci, které v něm byly.

Potíže dětí jsou prý nesmysly 

Vedení školy jsem odepsala, že mám jiný názor, že ani ty děti nejsou ovce a mají svůj názor, že mají právo dýchat svobodně a ne se dusit v rouškách, že mají mnohé z nich potíže, které vidím a vyjmenovala odborné kapacity, které říkají, to, co já vidím ve škole, tak mi bylo řečeno, že to jsou nesmysly.

Do třídy už nevstoupíš!

Dopadlo to tak, že mi přišel pan ředitel do hodiny, vyplašené děti si ihned musely nasadit roušku a já byla vyzvána k odchodu na chodbu. Když jsem odmítala již po několikáté si nasadit roušku, byla jsem vyzvána, ať si sama požádám v kanceláři o neplacené volno a pan ředitel moji hodinu převezme. Na moje namítání, že jsem ve škole a učím, mi bylo řečeno, že bez roušky už do třídy vstoupit nesmím. A tak se také stalo. Byla jsem odejita. 

Žena proti proudu 

„Jsem výtvarnice a umím tvořit krásné věci. Jsem učitelka a umím děti naučit malovat, kreslit si, vytvářet krásné věci. To je to, co děti potřebují ze všeho nejvíce. Vědět, že jsou schopné tvořit.“ Říká mi Věrka při našem koučinku.

 
Její slova se mnou silně rezonují.  Žen jako Věrka, které se nebojí pustit se proti proudu, vědět, že zdravý rozum je to jediné, čeho má smysl se v životě držet, je jako šafránu.

A vážím si každé ženy, která se umí postavit sama za sebe a ví, že něco umí 🙂 Těmto ženám pomáhám.

Věrka vstoupila do mého Programu prodej co umíš a máš. Má a umí toho opravdu hodně. Žena, která po celý svůj život pracovala jako učitelka se ze dne na den totiž musela postarat o svůj příjem jinak. S úsměvem mi říká, že má své ,,sponzory“ a tím myslí své zákazníky, kteří si u ní objednávají to, co umí. Její svíčky na zakázku a ručně vyráběné podsedáky s nádhernými motivy. Věrka Horská je výtvarnice a umí vytvářet krásné věci. 
Je to ale především Paní Učitelka. Proto dál učí děti malovat a tvořit.

Řevnice jsou místem, kde se děti mohou učit s paní Učitelkou Věrkou bez roušek, bez omezení a rozhodně s učitelkou s velkým srdcem.
 

Věrka Horská
výtvarnice, učitelka, žena, která se nebojí říct rezolutní ne, když s něčím nesouhlasí.
Vystudovala pedagogickou školu i speciální pedagogiku. Děti učí vytvářet krásné věci. A pracuje i s dětmi, které mají poruchy učení.
Věrku můžete kontaktovat na e-mailu:
verkahahorska@gmail.com
Sledujte ji na Facebooku tady > Paní Učitelka Věrka

,,Každé dítě je naprosto dokonalý člověk, umí se naučit spoustu věcí, jen se prostě ke každému dítěti musí přistupovat individuálně.“  Věrka 

Děkuji Věrce, že jsem směla zveřejnit tento její příběh.
A těším se, že i vy najdete Paní Učitelku pro své děti, která má Zdravý rozum.

Mějte fajn den, každý den 
Z Centra Změn Vaše ®Koučka Zdeňka 

Co říkají mé další klientky? 

Zvýšila jsem ceny svých služeb
a nově otevřela poradnu. Oslovila jsem daleko víc zákazníků, než kdy předtím. Zdeňka je moje krevní skupina a tento program jsem doporučila všem svým klientkám i své dceři.

Erika Guziurová

Poradenství Forever

Svoboda Byznysu
Přestala jsem se trápit a začala prosperovat. Všechny ženy mohou získat ještě větší sebevědomí a kredit v byznyse. Za mě 100 % doporučení.

Iveta Brůnová

Kosmetické služby

Pojďte mít výsledky! Rozjeďte váš byznys

Děkuji za všechny vaše zprávy a e-maily, které mi píšete. Odpovídám na vše postupně. Mějte trpělivost, přednostně se věnuji ženám, které jsou se mnou v programu Prodej co umíš a máš nebo se mnou mají Life&Byznys koučink. Děkuji za  pochopení 🙂

About the author 

Zdeňka Čermáková

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Direct Your Visitors to a Clear Action at the Bottom of the Page

E-book Title