Home Reference Jitka Rakušanová: A jaký je výsledek?

Jitka Rakušanová: A jaký je výsledek?

1
Jitka Rakušanová: A jaký je výsledek?

K Vánocům jsem dostala dárek ze všech nejkrásnější. Jitka Rakušanová mi zaslala tuto zprávu. Děkuji Jitce za možnost sdílet její e-mail. Děkuji i všem ostatním, kteří se dělí o to, co objevili s námi v Centru Změn ve svém životě… a sami pro sebe.♡ Zdeňka 

Dobrý den paní Zdeňko,

děkuji Vám za Vaši větu do mojí hlavinky: ,,Proč vlastně na sebe lepíte nějaké nálepky?”
Nejdřív jsem ji nechápala. Jako spoustu jiných zajímavých vět. Nechápala jsem, co je špatného na tom mít role v životě? Já dokonce byla pyšná na to, že zvládám žít tolik rolí! Hlava mi to nebrala, a tak jsem si vzala na pomoc papír a tužku… a začala psát, jak se chovám v každé té roli.

A jaký je výsledek?

Vás to nepřekvapí, ale mě ano! V každé té roli se snažím naplnit něčí očekávání! Něčí očekávání, ale pak to vůbec nejsem já! A to je ta Přirozenost, o které jste mluvila v knize!

Nemít očekávání a být sama sebou. Já jsem já a tečka. To, kdo jsem, neurčují role, které na sebe beru, ale to, co mám v sobě, co je mi vlastní a přirozené. Moje cesta osobního rozvoje byla dlouhá, ale stála za to. Dnes jsem našla sama sebe. A to je ten nejkrásnější dárek v životě. Vaše odpověď mi pomohla docvaknout a konečně mi to všechno dává smysl. A ve svých téměř 38 letech začnu konečně ,,žít svůj život”.

Pokaždé, když jsem Vás viděla (na webináři, ve videu nebo na fotce) jste se nádherně usmívala a zářila štěstím. A já si říkala, že to není možné, být stále tak šťastný! Ale byla jste vždy tak přirozená, že jsem Vám to věřila. Nejde se přetvařovat a hrát to štěstí, to člověk vycítí.

Dnes jsem to pochopila.

Jste to Vy, vědomá si sama sebe, svojí hodnoty, žijete svůj život a jste vnitřně šťastná. A to, jaká jste uvnitř, to sálá ven na ostatní.

Děkuji Vám za úžasnou inspiraci.

Včera jsem tomu nevěřila, ale dnes potvrzuji, že měníte lidem život na lusknutí prstu. 🙂

Děkuji a přeji Vám andělské Vánoce.

Jitka Rakušanová

  • Zdeněk napsal:

    Jitko moc hezky jste to napsala. Gratuluji k objevu. Správně, Zdeňka nic nepředstírá, Zdeňka žije, Zdeňka je a září. A navíc často a díky za to, luskne prstem:-).

  • >