Vím, že Bůh není blbej, ale dlouho mi to hlava nebrala. Petra Mašková

18 let jsem se zabývala osobním rozvojem. Prostě jako kdybych zapomněla na to, že Bůh není blbej.

Zdeňka Čermáková, 12. Čvc

Sledovat

2201

Jsem tu pro vás. Pomůžu vám k tomu po čem toužíte...

Přehrajte si Podcasty Centra Změn

Rozhovor  Petra Mašková, koučka.  Absolventka Akademie a Life koučinku se Zdeňkou
& Zdeňka Čermáková Life&Byznys coach, lektor Psychology of Mind

18 let jsem zabývala osobním rozvojem. Proč? Chtěla jsem pomáhat, rodině, přátelům a svým klientům. Celý ten čas jako kdybych zapomněla na to, že Bůh není blbej.
Petra Mašková

Zachraňovala jsem svět

Chtěla jsem studovat psychologii, ale nevzali mě. Pracovala jsem tedy v kanceláři a dálkově studovala management, který mě nebavil.
Po revoluci jsem přičichla k porevolučním skupinovým terapiím, které mne docela chytly. Vystudovala jsem školu na masáže a od nich to už byl vždy jen další krok do dalšího a dalšího kurzu osobního rozvoje. Chtěla jsem víc a víc lidem pomáhat a hlavně je zachraňovat a dělat svět lepší.

Zamotala jsem se do toho

Zvláštní bylo, že než jsem s tím vším začala, byla jsem v pořádku. Pak přišly nějaké zdravotní problémy mé vlastní i mých dětí: ­laryngitida, ekzém, počůrávání. ­A pořád bylo co opravovat na sobě samotné, dětech, partnerovi. Zamotávala jsem se do toho víc a víc a byla jsem zmatená. Další a další věci, které bych na sobě a svém životě měla změnit. Přitom uvnitř sebe jsem věděla, že Bůh není blbej, tak proč mám pořád něco řešit já?

Osobní rozvoj pro mě dnes představuje vymýšlení návodů a jednoho univerzálního řešení pro každého. Vidím ho jako zoufalou snahu rozumět a vědět, co se děje, co je za tím a zbavit se obav a nejistoty a všeho negativního. Osobní rozvoj je hnán strachem a touhou vyzrát na ,,nevím”. Jako kdybychom měli vědět všechno. 🙂

Hlava mi to ovšem dlouho nebrala

Potkala jsem se Zdeňkou a koupila si koučink s ní. Tenkrát jsem se neuvěřitelně rozjela ­ bylo snadné dělat věci, o kterých jsem si myslela, že je nikdy nedokážu. Jediný problém byl, že moje kolegyně tohle neustály. Mně se dařilo skvěle. Navíc, když přišly finanční problémy, tak jsme je spolu při koučinku se Zdeňkou řešily naprosto realisticky ­žádné úlety a zkoumání karmy jako jsem to znala z osobního rozvoje. Jen kalkulačka. 🙂 Dodnes mi ostatní zúčastněné říkají, že já jsem z toho tenkrát vyšla nejlíp.

Chtěla jsem být také blond = mít jednoduchý život

Otevřeli jste online program Škola štěstí. Vstoupila jsem do něj. Po programu jsem si ale dál netroufala otevřít tomu, že by život mohl být tak jednoduchý, prostý a krásný jako jsem to viděla u Zdeňky. Odklonila jsem se na nějaký čas od Centra Změn, ale něco mě k němu znovu přitáhlo. A vrátila ­jsem se, tentokrát do online programu Tvořte nemožné. Tenhle program je naprosto praktický ­krok za krokem a přesto bez návodu. Byly to nádherné 3 měsíce naplněné tvorbou.

Konečně jsem uviděla opravdovost mého rčení – Bůh není blbej

Když přišla nabídka do Akademie, bylo to jasné. Okamžitě jsem se přihlásila. Už jsem věděla, že tohle je to jediné místo, kde najdu to, co hledám, nejen sama pro sebe, ale i pro lidi kolem sebe, svoji rodinu, přátele a klienty.
V Akademii jsem TO konečně uviděla naprosto naplno. A vím, že to je ONO. ­
Ukázali jste všem lide, co jsem s nimi byla tu jednoduchost. A s tím i to, jak si své životy úplně zbytečně komplikujeme. Učíte a zároveň ukazujete, že k odpovědím na své otázky máme přístup každý.
Vás vede láska a vědění v cosi moudřejšího, co nemusíme hlavou nutně chápat. O tohle se dělíte a trpělivě ukazujete a vysvětlujete všem, kdo to touží uvidět.

Lehkost života


Díky Akademii i dnes já ukazuji mým klientům tu úlevu a lehkost života a skutečnou tvořivost. Každý má něco, co ho baví, má co tvořit, s čím si hrát a spoust a lidí hledá své ,,poslání”.
Líbí se mi to ukazovat lidem kolem sebe.
Díky  Centru Změn.

 

Petra Mašková
Absolventka Akademie a Life koučinku se Zdeňkou

 

Napište mi soukromou zprávu

 Zdeňka Čermáková -  Life & Byznys coach ® Zakladatelka Centra Změn, místa, kde se lidem mění jejich životy. ® Oblíbená věta: ,,Život je hra, tak ji hraj naplno".®


Zdeňka Čermáková3. Říj 210

Koučink není pro lůzry

Zdeňka Čermáková11. Úno 1410

Dcera mě kritizuje

Zdeňka Čermáková28. Led 1667

Také se váš šéf chová občas jako hov@#…?

Zdeňka Čermáková16. Říj 2218

Tajemství trápení

Zdeňka Čermáková13. Úno 6736

Nic nemusím

>