Uvězněná ve zlaté kleci

3 722 views

40% žen uvádí, že jejich péče o rodinu a zázemí muže jim na dlouhou dobu zabránilo věnovat se sama sobě. Čím déle byly tyto ženy v domácnosti tím více ztrácely svoji vlastní cestu a originalitu. Pravdivý příběh Renaty Křivé...

/z cyklu Porozumění mysli/ Psychology od Mind založené na 3Principech Sydney Bankse/ 

Sledujete pravdivé příběhy lidí. Děkujeme, za Vaše komentáře pod článkem. Z+V = Centrum Změn pro Vás. 

Výrazná nerovnováha v rozdělení odpovědnosti mezi partnery, ztěžuje možnost harmonizace práce-kariéry, osobního růstu a rodiny v životě žen.
Uvádí průzkum sociologického ústavu AV ČR- Gender&sociologie.

Po dlouhé době v domácnosti jsem se cítila ztracená a frustrovaná. 
Myslela jsem si, že už nikdy nic nedokážu. 
Opak je pravdou…
Začala jsem podnikat a ve svých dvaapadesáti budovat svůj byznys. Nepřestává mě fascinovat ta jednoduchost!!! A tady je tedy můj příběh, jak to celé začalo….”

Autorka článku: Ing. Renata Křivá

 Zavřela jsem se do zlaté klece

Ten pocit, že je se mnou něco špatně, se začal vkrádat do mé hlavy velmi pozvolna a nenápadně. Manžel mi občas něco vytkl, občas mě zkritizoval, občas se pobavil na můj účet, občas se mnou nemluvil, občas mi něco zakázal a občas měl k tomu, co jsem udělala, nějaké připomínky. A já se začala cítit nějak divně. Nějak nedostatečně.
Nevěděla jsem, co s tím. Bylo ve mně jakési vnitřní přesvědčení, že kdybych se ozvala, bylo by to špatně. Po dvaceti letech jsem cítila, že nejsem k ničemu, a že o mě by si nikdo ani kolo neopřel.

Zcela závislá na svém muži

jsem uvěřila tomu, že je lepší raději nic nezačínat, aby to nějak blbě nedopadlo. Uvnitř jsem se občas cítila jako nula. Připadala jsem si někdy nudná a nespolečenská a někdy zase úžasně vstřícná a hodná. Byly dny, kdy jsem se cítila pod psa (nechť mi psi prominou). Postupem času mě nic nebavilo. Z domácích prací byla povinnost a to, co jsem dřív dělala s nadšením, to mě tak otravovalo, že jsem se ke všemu musela strašně přemlouvat.

Uzavřela jsem se do sebe

Vztah s manželem byl v té době fakt dost šílený. Uzavřela jsem se úplně do sebe, téměř jsem s ním nekomunikovala, takže vše bylo za čas jen podle něho. A to mi pak bylo ještě hůř. Ocitla jsem se ve své zlaté kleci. Měla jsem pocit, že kvůli dětem to musím vydržet. Začala jsem hledat něco, co by mi pomohlo se zbavit těch pocitů, kdy jsem si připadala jako nula. Co by mi pomohlo začít zase vnímat to, že jsem k něčemu a že mě baví život.

Život se mi smrskl na hledání

Strašně jsem chtěla změnu. Jedním z mých nápadů bylo odejít do Ašrámu a tam se promeditovat ke šťastnému životu. Znala jsem to z knih, které mi přišly do ruky. Přečetla jsem totiž opravdovou horu knih. Všechno to byly knihy plné návodů na šťastný život.

V té době jsem věřila tomu, že jsem pokažená, a tak jsem se začala podle těchto návodů opravovat. Ke knížkám se postupně přidaly různé kurzy a terapie, vše za cílem opravit sama sebe, za cílem nalezení sebevědomí, za cílem být šťastná.

Život se mi smrskl na hledání a provádění různých terapií, o kterých jsem si myslela, že mi pomohou se opravit. Leckdy jsem se začala cítit lépe. Byly i chvíle, kdy se mi začalo zdát, že už už mám na dosah svůj život. Oč bylo větší nadšení a zaujetí terapií, o to horší bylo pak prozření, že se vlastně cítím pořád blbě. Všechny ty rady, návody a postupy mě jen dělaly nezdravou a tak, když jsem onemocněla, řekla jsem si, že je to všechno na nic, a skončila se vším tím vylepšováním.

Do mého života vstoupilo kouzlo

Jednou mi v e-mailu přistál odkaz na webinář Centra Změn. Byla jsem zvědavá a tak jsem si ho poslechla.
Brala jsem to jako další návod na šťastný život. Jenže tady bylo něco jinak a mně tam chyběl přesný popis postupu jak na to!!!
Asi po třetím webináři, který jsem si vyslechla, jsem se odvážila zavolat Zdeňce. S malou dušičkou jsem čekala až zvedne telefon.
No a pak jsem se “zamilovala”. Zamilovala jsem se do Zdenčiny přirozenosti.
Přišlo kouzlo 🙂

Začala moje cesta k životu bez návodů

Prošla jsem všemi on-line programy Centra Změn a také VIP programy – Akademií a osobním koučinkem. Ale nejvíc pro mě byl a je osobní koučink se Zdeňkou. Opravdu, ze začátku jsem Centrum Změn a jeho programy brala jako další, možná lepší, návod na šťastný život.
Jenže velmi rychle jsem zjistila, že ono je to jinak. V Centru Změn nenajdete návody, poučky, rady, jak se vylepšit, jak pozitivně myslet, jak být šťastný…

Při Life koučinku se Zdeňkou se děje něco kouzelného. Člověk objevuje sám sebe

Zdeňka je neskutečně všímavý člověk a mluví o tom, čeho si všimla při rozhovoru s klientem, a mluví naprosto o konkrétníchvěcech.
Neteoretizuje coby kdyby, ale na konkrétních situacích z mého života mi ukazuje to, co se ve skutečnosti děje. A to je to kouzlo.

Uviděla jsem, co všechno umím, uviděla jsem, co chci

a co nechci. Vše v tak jasných barvách. A co se u mě změnilo? Určitě se hodně změnil můj vztah s manželem.
Už nejsem ta ,,ušlápnutá”, už nejsem ta ,,závislá”.
Dnes jsem rovnocenným partnerem. Už se nebojím mluvit o tom, co cítím, o tom, co chci, o tom, co se mi líbí, o tom, co se mi nelíbí, a hlavně už nechci měnit sebe ani jeho! 🙂 A to je neskutečně úlevné. Náš vztah dostal šťávu a nebývalý šmrnc.

Vybudovala jsem si svůj vlastní byznys

V oblasti kterou miluji ze všeho nejvíce. Cestování. O tom se mi ani nesnilo. 🙂 Ano, v padesáti jsem nastartovala svoji finanční nezávislost. A vím, že to vše se stalo díky Centru Změn, díky všem programům, ve kterých jsem byla.
A hlavně díky osobnímu koučinku se Zdeňkou.

Svůj život mám ve svých rukách

,,Kariéra,rodina, vedení týmu jde to dohromady?” Tahle otázka mi běžela hlavou téměř neustále. V Akademii Psychology of Mind jsem se naučila jak vše spojit v jeden celek.
Mám svoji osobní zkušenost, která není tak důležitá. Důležité je to, co dnes vím a předávám dál ldem ve svém týmu. To, co jsem se naučila v Centru Změn, ve všech programech 100% funguje.  Jednoduše a snadno. Sama jsem toho důkazem a dnes již i můj tým.

 

Ing. Renata Křivá
Gold manager
Swiss Haley

Absolvovala v Centru Změn – Akademii Psychology of Mind,
Life koučink se Zdeňkou
+ online programy – Tvořte nemožné, Škola Štěstí, Vztahy, Nebezpečná Ženská v Akci


Je i Vám tento autentický příběh povědomý?  Napište nám do komentářů.