Štěstí není co myslíme

2 352 views
Líbí se Vám? Sdílejte:

Každý z vás si vzpomene na chvíle, kdy jste byli šťastní, měli jste v hlavě klid nebo vám vůbec nevadilo, že tam máte chaos, protože jste si ho nevšímali a bylo vám fajn. Byli jste šťastní. Ale nikdo si nevzpomene, jak jste se do toho stavu dostali. Jak to?

Důvodem je, že v tomhle stavu všichni neustále jsme.

Nikdy jsme z něj neodešli. Jen o tom nevíme a nevnímáme ho, protože jsme tak ponoření do myšlenek a příběhů ve své hlavě. Kdybychom nebyli příliš zaměstnaní svými myšlenkami, cítili bychom ho mnohem častěji a mnohem více.

Většina lidí se snaží být šťastnější, a snaží se pro to něco udělat, nějak se změnit, někam se dotlačit, ale ty skutečné prožitky pohody, spokojenosti, radosti ze života, štěstí, které míváme – když se tak na to podíváte do svého života – nejsou něco, co jste nějak museli udělat. Prostě se to vždy objeví samo.

Potíž je, že Lidé věří, že když se cítí špatně, musí s tím něco Udělat

Něco udělat, aby se necítili špatně. Začít o tom mluvit, začít to řešit, hledat pomoc, návody, strategie, EFT, TFT, NLP, Pozitivní myšlení, konstalace, prášek, jídlo, sex, sport…

Chci abyste si dnes uvědomili, že tu ve skutečnosti není co dělat, protože pod naším myšlením jsme neustále v klidu a pohodě.

Není co s tím dělat, protože náš nejlepší pocit tu neustále je a důvod proč ho necítíme, proč se cítíme špatně , je ten, že máme v hlavě spoustu myšlenek a jsme naplno ponoření do jejich sledování – jako když se v kině ztratíte v příběhu a nevnímáte nic jiného…

Prožíváme ten film ve své hlavě a podle toho se cítíme…

A s tím není potřeba nic dělat. Stejně jako když jste v kině a bojíte se nepůjdete k psychyatrovi…

Je to “jen” film. Naše myšlenky jsou jen vlnky energie v naší mysli, a naše mysl se zklidňuje sama. Zklidňuje se JEN SAMA. Jakákoliv naše snaha urovnat hladinu jezírka způsobí, že tam přidáme spoustu dalších vlnek, jakákoli naše snaha meditovat, myslet pozitivně, cokoli dělat pro zklidnění mysli do ní přidá jen další myšlenky…

Naše pocity nám to ukazují. Spolehlivě, jako kompas. Jako když bychom byli na moři a jak se loď houpe na vlnách, kompas se hýbe tam a zpět, naše pocity nám ukazují, teď jsme ztracení ve filmu, teď se vracíme zpět, teplo, zima… Kdybychom chtěli, aby kompas ukazoval pořád na pěknou stranu a zalepili ho na jednom místě, nejspíš bychom na moři velice rychle zabloudili.

Naše pocity jsou kompas. Snažit se dělat něco s pocity je jako snažit se udělat něco s teploměrem, aby nám bylo tepleji.

Pojďte se na to podívat – je to snadné uvidět, když jsem Vám prozradil jak to “kouzelník” dělá 🙂

Když si uvědomíme, že všechny pocity, které nejsou štěstí, jsou příběhy v naší hlavě které jsme začali prožívat jako skutečnost, jako v kině, a tyto příběhy jsou vytvořené z našich myšlenek, jsou jen vlnky energie v naší mysli, že se nic jiného nestalo a pod těmi příběhy jsme neustále v klidu, pohodě – znamená to, že jsme přirozeně postavení tak, abychom se cítili dobře.

Jsme přirozeně NAStavení být šťastní.

A jediný způsob, jak se tomu můžeme vyhýbat, je, že se příliš necháme vtáhnout do svých příběhů a ZAPOMENEME, ŽE NEJSOU SKUTEČNÉ.

 

A to je obrovská ironie, protože když se snažíme cokoli udělat pro svoje štěstí, jediná možnost je začít více myslet a více se svými příběhy zabývat.

Takže čím více se budeme snažit něco udělat abychom se cítili lépe, tím méně jsme schopní přes svoje myšlení svůj klid a svoje štěstí vnímat.

To je důvod, proč je OSOBNÍ ROZVOJ NEJEN ÚPLNĚ NESMYSLNÝ, ALE ÚSPĚŠNĚ NÁS ODVÁDÍ OD TOHO, CO V NĚM HLEDÁME. Od naší modrosti, klidu, efektivity a štěstí 🙂

Co si o tom myslíte VY? Napište dolů do komentáře!

 

Play
 • Ela Lozančić napsal:

  Milý Vladimíre,
  budou to již skoro 4 roky, co jsem objevila Centrum Změn a webináře, kterých jsem se pravidelně zúčastňovala a ještě stále zúčastňuji pokud mi to čas dovolí, anebo si je vyslechnu ze záznamu. Webináře zbožňuji a díky jim se mi začal měnít život k lepšímu. Utvrzují mě v tom, že co jsem kdysi věděla a dělala (ale nevědomě), že jsem dělala správně. Pak jsem na to ale zapomněla a to díky silnému vlivu mého bývalého manžela. Zjistila jsem totiž , že jsem přebrala jeho špatné programy myšlení a to mě ovlivnilo na velice dlouhou dobu mého života.
  Díky těmto webinářům jsem se začala opět vracet k sobě a krok za krokem se mi začal život měnit k lepšímu. Byla to opravdu dřina a pracovala jsem na sobě ustavičně … Proč jsem na sobě pracovala tak intenzivně? Protože mě hnala touha změnit svůj život k lepšímu … a webináře mě posouvali vpřed. Šlo to opravdu pomalu, ale měla jsem z toho velikou radost protože jsem na sobě cítila, že postupuji a že to má význam. Co mi stále ale nešlo změnit a to mi trvalo dost dlouho je, že jsem si ještě neužívala cestu svým životem neboť mě stále ovlivňovalo okolí a pletlo se mi do cesty Ego a toho jsem se nemohla zbavit. Bylo to tak pevně ve mě zakořeněné, že jsem si myslela, že to prostě nedokážu.
  Drasticky se u mě změnila cesta životem od března tohoto roku, kdy se dalo vše najednou rechleji do pohybu. Najednou jsem zjistila, že jsem vystoupila z konfortní zony, čemuž jsem se stále vyhýbala a začaly se dít neuvěřitelné věci. Najednou jsem si uvědomila, že jsem si svoji cestu životem začala užívat a uvědomila jsem si, že mám úžasný život ať se děje co se děje, a že bych s nikým neměnila. Konečně jsem přestala věřit co mi můj mozek (Ego) našeptává a začala jsem mít důvěru k životu a k tomu, že mě nenechá na holičkách. Konečně jsem zcela uvolněná, jsem šťastná a odráží se to i v mém každodením životě. Důvěřuji sobě a svým pocitům, ti jsou ten správný barometr. Začala jsem brát život jako hru což jsem před tím nedokázala.
  Jdu stále za svým snem a už je mi jedno kdy toho cíle dosáhnu, protože mě náhle začala bavit ta cesta. Instiktivně cítím, že jsem již blízko, ale dnes vím, že není důležitý cíl, nýbrž ta cesta po které kráčím. Stal se ze mě člověk, který důvěřuje celému procesu (cestě) po které kráčím. Jdu vědomě a děkuji vesmírné inteligenci jak geniálně mě vede a ze všeho nejvíce děkuji Centru Změn a geniálním webinářům, bez kterých bych toto sama nezvládla, (nebo možná ano, ale trvalo by to mnohem a mnohem déle).
  Centrum Změn a webináře mě naučilo jak lehce žít život a užívat si ho … Děkujuuuu Vladimíre … ? ? ?? ? ?
  Eleonora