Home Akademie Snaha dělat ze sebe něco, co nejsem, mě připravila o životní energii. Bc. Karolína Kofroňová

Snaha dělat ze sebe něco, co nejsem, mě připravila o životní energii. Bc. Karolína Kofroňová

Snaha dělat ze sebe něco, co nejsem, mě připravila o životní energii. Bc. Karolína Kofroňová

Rozhovor  Bc. Karolína Kofroňová, Lektorka úředníků ve státní správě, absolventka Akademie
& Zdeňka Čermáková Life&Byznys coach, lektor Psychology of Mind

Bc. Karolína Kofroňová se stala na jaře r. 2016 certifikovaným koučem Psychology Of Mind. V tomto krátkém článku se mimo jiné dozvíte, co ji připravilo v jeden čas jejího života o životní energii.

Vyrostla jsem v esoterice

Už od dětství jsem četla knížky jako Sidhárta, Mipam, Láma s paterou moudrostí, Milarepa apod. Tehdy to nebylo proto, že bych se chtěla nějak zdokonalovat. Bavily mě ty příběhy a dávaly mi smysl. Byla v nich pravda, kterou jsem pro sebe chápala, ale někdy jsem ji neuměla žít a nevěděla jsem, jak ji začlenit do svého života. Snaha byla, ale výsledek nikdy žádný…

Dělala jsem ze sebe něco, co nejsem

S typickým osobním rozvojem jsem se setkala v roce 2005, kdy jsem se zaregistrovala do jedné společnosti MLM systému. Udělala jsem to kvůli výrobkům, které jsem znala už dřív, a naše sponzorka mě seznámila s jejich vzdělávacím programem. Knížky, nahrávky, semináře. Od roku 2006 jsem tedy četla a poslouchala. Vydrželo mi to 2 roky. Pak jsem sama u sebe pochopila, že se tím začínám šněrovat do něčeho, co v podstatě nejsem já. Totéž jsem viděla i na jiných lidech – i když se snažili, stejně to nikam nevedlo a nakonec to vedlo častěji k frustraci než k nějakým skutečným výsledkům a úspěchům. Trochu mi to připadá, jako bych byla vším tím ,,rozvojem použitá”, možná až zneužitá, taková vyždímaná.
Měla jsem pocit, že se vlastně bojím všeho. Neměla jsem radost ze života. Až teď vím, že to bylo tím, jak jsem se snažila ze sebe udělat něco, co jsem nebyla. To mě tehdy připravilo o životní energii.

Obchod s blbým pocitem

Dnes, s odstupem času, vidím ten rozdíl, kdy v osobním rozvoji ti lidé na jednu stranu tvrdí, že chtějí pomoci, ale na druhou stranu tvrdí, že úspěch je podmíněn tím, že budu dělat to, co mi říkají a že jim tedy mám zaplatit za ty ,,správné” informace.

Největší rozdíly vnímám

V můžu = Centrum Změn X  musím = osobní rozvoj

V přístupu všimni si toho u sebe = Centrum Změn
X věř mi, když budeš dělat to, co ti říkám = osobní rozvoj

V chápání štěstí a radosti jako podstaty života = Centrum Změn
a jako ,,odměny za dobře vykonanou práci” = osobní rozvoj

V postoji ke klientovi jako dokonalému = Centrum Změn
X klientovi, který potřebuje opravit = osobní rozvoj

To, co mi v současné době vůbec nedává smysl na osobním rozvoji je to, že oni obchodují s naším ,,blbým pocitem”.

A nejvíc mi vadí, že nejdřív v nás tenhle pocit vzbudí, aby nám pak s velkou slávou prodali ty svoje návody, strategie, plány, triky.

Zahodila jsem hračky na dokonalost do kanálu

Zdeňka i Vladimír mluví jazykem jako já. I když každý z nich má ,,jiný přízvuk” vím, co mi říkají. Ve spojení s nimi se cítím klidně, vesele, upřímně, otevřeně a svobodně. Skutečně dělám věci ne proto, že musím, ale že chci.
Zahodila jsem všechny ty hračky osobního rozvoje do kanálu. Proč? Protože když jsem tady v Centru Změn, tak JSEM 🙂 a odtud jsem úspěšná a spokojená. Snaha najednou není potřeba… prostě to JE. Já JSEM. 🙂

Pochopila jsem, že můžu všechno

Od doby, co jsem vstoupila do prvního programu Školy Štěstí, pak Revolučního eXperimentu – Tvořte nemožné se děla spousta různých změn v mém životě. Nejvíc a top je pro mne program Akademie Psychology of Mind, živá setkání, online webinář, privátní skupina a vedení Zdeňky a Vladimíra nás samotných k nám samotným.

V mém životě se nyní dějí neuvěřitelné věci, dá se říci zázraky

Mimo jiné je v něm mnohem víc radosti, lásky a klidu. Zlepšily se moje vztahy. Odvážila jsme se po mnoha letech změnit profesní zaměření. Opět jsem získala to, co jsem vždy chtěla. Už vím, že životní energii nemusím hledat tam kde vůbec není.
Pochopila jsem, že nic nemusím, ale můžu všechno. Můj život se zjednodušil a přitom je mnohem barevnější, voňavější a šťavnatější, než byl dřív. S každým dalším setkáním osobním při koučinku, na webinářích nebo v online programu Centra Změn se to prohlubuje. Miluji svůj život!

Ukazuji lidem svobodu

Jsem lektorkou ve státní správě a tam je spousta ,,předpisů a pravidel”, které je výborné dodržovat. Pak je tady ale také dost věcí, které je dobré vědět. I úředník je člověk a jako takový má právo na svobodný život.

karolna.jpegJsem ráda za spolupráci s Centrem Změn se Zdeňkou a Vladimírem. Za možnost ukazovat lidem hru změny v osobním i profesním životě. Postupně se vše u každého uvolňuje ke skutečnému životu stejně jako u mě.

Nic lepšího než žít ve skutečné svobodě mě nenapadá. 🙂

Bc. Karolína Kofroňová

Lektor úředníků ve veřejné správě

 

  • Karel Okluzník napsal:

    Tohle jsou jediné stránky na kterých mluví skuteční lidé o tom, co se s nimi stalo. Smekám před vámi. Jak před učiteli tak i žáky. Hodně mi dává sledování webinářů s Vladimírem a takovéhle příspěvky mě utvrzují v tom, že jsem se vydal správnou cestou, když jsem opustil tu mašinérii osobního rozvoje. Příšerného drilu. Díky za centrum změn.

  • >