Proč život nenajdete v knížkách

Zapomeňte na to, jak jste se učili ve škole a zkuste to úplně jinak

Vladimír Vymětal10. Říj

139

Jsem tu pro vás. Pomůžu vám k tomu po čem toužíte...

Přehrajte si Podcasty Centra Změn

Než spolu začneme 🙂

Chci ukázat na to, co většině lidí ( i v naší Akademii ) poplete cestu, kde se ztratí. Kde se vydají někam do prčic, když to řeknu slušně 🙂 

Na něco, co většinou chápeme úplně opačně, pokud vůbec. 

Protože když tohle uvidíte, budete mít ze života i z tohoto programu mnohem víc :

Je zásadní rozdíl, jestli žijete jako objevovatel nebo jako student ...

Určitě si vzpomínáte na školu 🙂 
Na to, jak jsme se naučili učit. A jak v tom stále pokračujeme.

Abychom uspěli, dělali jsme to nějak takhle: 

Co se o tom říká učitel, co ostatní napsali , jak to dělá ten a nebo ten. Co je správně a co je špatně. Kde jsou informace a jak z nich dostat nějaká další informace. Co ostatní lidé o tom říkají. Jak to říkají. Co je pro a co je proti… Jak to pasuje do toho ostatního, co jsem se naučil, co si já myslím.
Jak o tom mluví ten a nebo ten. Co ještě bych se měl dozvědět, než si na to udělám svůj názor... jak to sedí do toho, jak já vidím svět.


...
Jak a co říká Vladimír a jak Zdeňka…v čem je to jiné než co říká třeba budhismus, non-dualizmus, zen, silvova metoda, pentagram, hvězdná znamení … V čem se to liší a jaká je v tom logika, o co tu jde a jak to správně pojmenovat… A jestli s tím souhlasím nebo ne ... co mám podle nich udělat...

Prostě ve škole se učíme žít takhle. 

Tento způsob učení je pravděpodobně k něčemu dobrý… ale k čemu? 
Já jsem osobně ve škole strávil hodně let a možná i proto, že jsem byl vždy mezi nejlepšími studenty a dosahoval nejlepších výsledků, vidím to jasně: 
Tento způsob učení je skvělý, když chcete udělat zkoušky a mít dobrou známku. Nashromáždit, co nejvíc informací a nějak je třídit a umět opakovat.

To je přesně opačná věc, než jaká vám může být užitečná pro život. 

Navíc je to zaručený způsob, jakým dokážeme sami sebe trápit: Analyzovat, srovnávat, promýšlet, udělat si názor a pak se rozčilovat, že je okolo vás je tolik věcí špatně a nefunguje jak má...

Pokud jste někdy s někým koučovali, věřím, že jste si toho všimli také - nejrychleji se posunují ti, kteří nemají s osobním rozvojem vůbec žádnou zkušenost.

Je to divné? Vůbec ne 🙂 
Tito lidé to nepotřebují život vměstnat mezi všechny své názory, které už nasbírali a tak to prostě jdou zkusit a vidí co vidí… a téměř vždy je napadne co potřebují vědět, co dál.

Možná jste slyšeli “vtip”: 
Ti, co měli ve škole jedničky pracují pod manažery, kteří měli trojky ve firmách, které patří těm, co měli čtyřky.

Není to o tom, že byli hloupí, ale o tom, že lidé, kteří jsou úspěšní, se řídí mnohem více svou intuicí než naučenými postupy. Je to pro ně mnohem bohatší, jasnější a užitečnější než shromažďovat názory druhých. Nebaví je jít ve vyšlapaných cestičkách. 

Dají na svůj pocit - tohle ano, tohle ne. Když neví, nemají potřebu to "dovymyslet" podle svých názorů, ale prostě ví, že neví. Něco se objeví.

Není to slabost, jak nás učili ve škole. Naopak. Je to každého z nás největší superschopnost, jakou máme.
Vidět, co je. Reagovat na to, co je. Spoléhat se na “sebe” = na to geniální co námi prochází.

Ne dívat se, jak to dělají ostatní…

Dívat se. Vidět, co se skutečně děje. A spoléhat se na nápady, které se objeví. Kdy se úplně složité a neřešitelné problémy ukážou z druhé strany a objeví se jednoduchá myšlenka - AHA… To je ale pakárna … tak takhle to jde! 🙂 

Můžeme si všímat toho, co je a spoléhat se na svoji intuici mnohem snadněji, když nemáme plnou hlavu něčích názorů a informací ( které by se fakt hodily, kdyby se ze života dělala zkouška a nebo kdybych byl ve hře staňte se milionářem). 

Je mnohem těžší uvidět co je, když už dopředu víte, co uvidíte. "To se ani nemusím dívat… to je přece jasné…"
Není. 

Proto je pro každého velice užitečné, být v naší konverzaci otevřený něčemu novému jak to jen jde. Pouštět se do toho. S očekáváním, že uvidím něco jinak. Něco uvidím nově. Něco co jsem ještě neviděl. 

Tohle je ten druhý způsob poznávání světa. Objevování. Když se do něčeho pustíme a díváme se - Co tady ještě je?... Pojďme to zjistit…

My jsme v tom s vámi. My pořád také objevujeme. 
V tomto programu stejně jako v jiných našich programech jde o objevování. 
Nevíme? Pojďme to objevit. Víme? Pojďme to zkusit.

Zapojit se do všeho takhle je vaše práce. Tohle je na vás.
Ptát se, zkoušet, objevovat, těšit se na to, co dalšího uvidím, co nového tu ještě pro mě je. To rozhoduje, kolik toho pro sebe získáte.


Ze života žádná zkouška nebude, nemůžete propadnout a počítá se jenom to, co skutečně objevíte, prožijete 🙂 

Pojďte ještě dál …  je o objevování. Co je tu pro mě? Kdo jsem? Jak můžu tvořit? Jak mít skvělý naplněný, spokojený úspěšný život? Jak se podívat ještě dál 🙂 

Napiš mi, co tohle pro tebe znamená!

Napište mi soukromou zprávu

 Vladimír Vymětal -  Každý může mít úspěšný, naplněný a šťastný život. Snadněji, než tušíte. Stačí pochopit a uvidět jednu základní věc... Ing. Vladimír Vymětal, jsem certifikovaný kouč, lektor Psychology of Mind


Vladimír Vymětal21. Led 690

Co vám pomůže 100x víc než osobní rozvoj

Vladimír Vymětal21. Pro 1556

Jak prožít sváteční čas v klidu a pohodě

Vladimír Vymětal5. Úno 1658

Vždycky jsem chtěl změnit svět

Vladimír Vymětal22. Bře 2359

Tajemství úspěchu a Tajemství štěstí?

>