Pojďme se podívat na háček, na který se naše naučené logické uvažování skoro vždy chytí. Je to něco, čemu říkáme “Problém”.

Představte si jednoduchou situaci: Něco chceme, ale něco nám v tom brání. Nějaký problém.

Devět překážek k úspěchu

Naše logické uvažování nás povede sem: Co nám brání? Najdeme příčinu a tu pak musíme překonat. Následující „překážky“ jistě poznáte.

V jedné ze svých prvních knížek „You can have what you want“ shrnul Michael Neill devět překážek, které nám mohou bránit mít to, co chceme. Z praxe vím, že se nám v životě většinou objeví 2–3 tyhle překážky, ale jedna bývá hlavní. Takže se je snažíme překonat… Poznáváte je?

  • nemáme informace
  • nemáme dovednosti
  • nevěříme si
  • nejsme ve formě
  • brání nám jiní lidé
  • chybí motivace
  • nemáme čas
  • nemáme peníze
  • máme strach

Začneme na sobě pracovat: Jak a čemu věřit, jak se nebát a překonat strach, jak se motivovat, jak sehnat peníze, jak manipulovat jiné lidi… atd. Asi chápete, co myslím.

Na trhu jsou tisíce kurzů, e-booků, koučů atd., protože tohle naší logice každý snadno prodá…

Je v tom HÁČEK!

Určitě si sami ve svém životě vzpomenete, jak jste něco chtěli a jedna nebo více těchto věcí pro Vás byla překážkou a stejně jste to dostali. Nemuseli jste se motivovat, zbavovat strachu, pracovat na produktivitě, meditovat… atd. Prostě jste to udělali a měli jste to. Nejspíš jste objevili jiné řešení Vašeho problému anebo problém prostě přestal být důležitý anebo úplně zmizel.

Žádná z vyjmenovaných překážek totiž není příčinou toho, že nemáte, co chcete.

Jeden faktor všemu vládne

Je tu něco jiného, co leží pod tím. Jeden jediný faktor. Ne čtyři, ne devět, ne kdovíkolik. Když začnete pracovat na těch jiných překážkách, prostě řešíte jiný problém.

Tím faktorem je stav Vaší mysli. Jestli ji máte přeplněnou přemýšlením o tom, jak vyřešit problém, anebo si dovolíte být v klidu a nechat svoji mysl, ať dělá to, na co je postavená – aby se v ní objevily jiné myšlenky, které kompletně změní celou situaci na mnohem jednodušší.

Problém je, že když začnete pracovat na své „produktivitě“, „motivaci“, „přesvědčeních“, „strachu“, „time managementu“, budete se s tou překážkou prát mnohem déle…

Až do té doby, než Vaše mysl dostane šanci chvilku v klidu pracovat, aby Vám mohla ukázat jinou cestu. Cestu, kde překážka není anebo není vůbec velká. Jak se to stane? Zapomeňte na meditace… Více na webináři. Přijďte včas! 🙂

Vzpomenete si na příklad ze svého života? Co z toho Vám dává smysl? Napište nám…

Těším se zítra
Vladimír