add-jstejini1

Ano, dnes už to vím. Vím, že osobní rozvoj je přetvářka. Obchod s něčím, co neexistuje. I já jsem nějaký čas hledala něco, co mi pomůže v mém životě právě v osobním rozvoji. Tam to ale není. Jitka Hanzová

Přišla jsem o miminko

Ani si pořádně nevzpomínám, co bylo to prvotní, kdy jsem se začala o takové věci zajímat. Už od malička mě tohle nějak lákalo, maminka byla pořád ,,nemocná”: měla deprese, pořád mluvila o nemocích, pořád se z něčeho ,,léčila” a já měla pocit, že ji chci pomoct. Ale nevěděla jsem jak. Zajímalo mě, jak pomáhat lidem, které mám ráda.
Pak se mi v dospělosti stalo pár věcí, kterým jsem nerozuměla. Bylo mi 30 let. Nechápala jsem, co se to děje v mém životě.

Začala jsem…osobní rozvoj

studovala jsem shiatsu, kde jsme se automaticky začali věnovat spoustě věcem. V té době nám to bylo podáváno, jako že tohle a tamto je ono. Jedna z věcí byla, že když budu jíst makrobiotiku tak nebudu mít rakovinu a nebudu nemocná (až později jsem se dozvěděla, že člověk, který ten způsob vyvinul, zemřel na rakovinu).
V téhle době jsem vypadala snad nejhůř.

Snažila jsem se

Chtěla jsem být dobrá a tak jsem se všechno učila a všechno zkoušela. Od harmonizace čaker počínaje až po to, co znamená, když mám zelený jazyk, co znamená, když mi padají vlasy. atd atd. Chtěla jsem být co nejlepší, dokonalá. Musím říct, že nikdy jsem nebyla tak nešťastná sama ze sebe, jako v té době.

Chtělo se mi umřít – tohle nemá konec

Partner onemocněl rakovinou. Já přišla o miminko, které jsem nosila. Najednou jsem začala přicházet o iluze. Když mi nepomůže tohle tak co?
Úplně jsem přestala používat svůj selský rozum a pořád hledala odpovědi… za vším bylo, že…
tahle věc znamená tohle a tamta věc znamená tamto a já musím a měla bych….atd.
Fyzicky jsem se změnila. Moje kůže a mé tělo vypadalo hrozně, vlasy padaly. Doslova jsem v té době uschla.

Odjela jsem od toho všeho pryč

Odjela jsem do Santiaga, neměla jsem důvod, ale prostě jsem cítila, že to chci udělat.
V té době to byla ta nejlepší věc, co jsem mohla udělat.
Bylo to fyzicky tak náročné, že jsem zapomněla na všechny ty bláboly osobního rozvoje a vrátila se jiná, zdravá, usměvavá. Vlastně se začalo všechno nějak hýbat.
No, ale po čase ty myšlenky o mně a mém životě přišly znova. Pak stačilo narazit na pár dobráků, kteří mi řekli, že bych měla tohle a támhleto a bla bla a já jsem zjistila, že asi nebude něco dobře s mým ženstvím, nejsem dospělá, nemám cíl, plán, co se sebou, se svým životem…blabla a už jsem v tom zdokonalování se, jela zase naplno.

Osobní rozvoj už NE

…pak stačilo málo a skončila jsem v psychiatrické léčebně. Měla jsem ale štěstí, protože přístup tam byl úžasný, v té době v porovnání s těmi bláboly v těch kurzech. A já se odtamtud vracela s radou, kdy mi paní doktorka řekla: ,,Jituš, nedáváme tady rady nikomu, ale pokud vám mohu poradit, vy si nenechte od nikoho radit.”
Vrátila jsem se a věděla, že osobní rozvoj už NE!!!
Osobní rozvoj je přetvářka, obchod s něčím, co neexistuje. Je to věčná dřina bez výsledků, která mě dovedla k vyčerpání.
Chvíli jsem nedělala nic. Ale bylo to ve mně zakořeněné a tak jsem se pořád v něčem snažila zdokonalovat, sice sama, ale pořád to tam bylo. Nebyla jsem vůbec šťastná.

Změna na lusknutí prstu

Pak přišel e-mail od Zdeňky, že mi dokáže změnit život na lusknutí prstu. Říkala jsem si, tak to jsem zvědavá, bylo tam jak trochu skepse, tak moje zvědavost a ta byla větší. V něčem jsem měla jiný pocit ze stránek Centra Změn než u zbytku toho, co jsem slyšela v osobním rozvoji. Zvedla jsem telefon a Zdeňce zavolala. Stalo se to. 🙂 V Centru Změn jste mi změnili život.

Chaos života přestal. Nastal úžasný řád a klid.

Tohle děláte. Ukazujete nám život a jeho nevyčerpatelnou škálu možností a radosti. Jeho bezpodmínečnost. Lásku.
Ukazujete na člověka se vším tím, co k nám patří: smích, nervozita, strach, bolest, pláč, radost, tvořivost, hru.
Všechnu tu krásu. Ukazujete, co všechno si tady můžeme ještě vymyslet. Co všechno může vzniknout. Naučili jste nás hrát si. Nastal ve všem tom chaosu života úžasný řád a klid.
Díky Zdeni za ten tvůj obrázek, co jsi mi poslala: Človíčku, máš všechno. Ty bláho, ten je boží. 🙂 A já už dnes také vím, že mám všechno.

Postavili jste mne nohama na zem

Mám blíž k lidem, více se s nimi bavím, jsem spontánní, dostala jsem přidáno, mám nového milence, nepadají mi vlasy, dobře spím. Dělám věci, které bych předtím nikdy nedělala, protože bych se styděla. Více se teď směju a mám super vztahy.

Ukázali jste mi na to dobré ve mně. Postavili jste mě nohama na zem. Neradili jste mi. Ukázali jste mně i ostatním v Akademii, nám všem, naši podstatu. Vy dva, Zdeňko a Vladimíre, ukazujete jak život doopravdy funguje. Otevíráte lidem oči.

Napadá mě k tomu to, co máte napsané v knize Tvořte nemožné
,,Pojďte až na okraj,” řekl. Oni řekli: ,,Máme strach.”
,,Pojďte až na okraj,” řekl. Přišli. Postrčil je. A oni se rozletěli.
Tohle vy dva děláte. Rozletěla jsem se. Do života. 🙂

jitka hanzova

 

 

Vždy jsem se dívala na to hezké, co v nás je…co umíme a můžeme.

Je to realita, kterou ukazuji. 

Cítím člověka takového, jaký ve skutečnosti je. Jsem schopná mu to dát najevo. Ukázat i dalším lidem to, co mě baví a naplňuje.

 

 

Vidět všechny ty “nedostatky” je jednoduché, dneska už vím, že neexistují, a proto mě nebaví nedostatky. Nejsou ničím zajímavé a pro nikoho přínosné.

Já a ,,mí muži” 🙂

Jsem ráda, že mohu být součástí Centra Změn a předávat dál to, co jsem získala s vámi dvěma. Život, hru, prosperitu, radost. V on-line programech Ready4Life, Tvořte nemožné a Škole Štěstí.
To nejvíc, co jsem ovšem získala bylo v Akademii. Pracuji v automobilovém průmyslu skoro se samými muži a vidím, jak jsou tvrdí a valí tam, odkud se jen těžce vrací. Jak bojují každý den se životem. Ovšem šťastný člověk nepotřebuje bojovat. 🙂

Šťastný člověk roste, hraje si a vzkvétá.
A tohle nyní ukazuji lidem kolem sebe.

Jitka Hanzová

Obchodní asistentka v automobilovém průmyslu
Kouč Psychology Of Mind

Napište Jitce soukromou zprávu!

  • Komu má být zpráva zaslána