Stop! Osobní rozvoj je droga!

1 768 views
online magazin NERUŠit!ŽIJu!
add-jstejini1

Z vašich e-mailů: ,, už toho mám vážně dost. Ve firmě se mi líbí, mám ráda svoji práci, ale náš majitel asi zcvoknul nebo bere drogy. Připadám si jako pokusný králík. Mí kolegové jsou už také unavení a zoufalí. Prosím o konzultaci. Díky Martina K. 

nerusit_-ziju_pokusny-kralik_centrum_zmen
NERUŠit! ŽIJu!

Možná Vás to nemile překvapí, ale Váš tým ve firmě nejsou pokusní králíci!

Byli jsme svědky v jedné firmě, jak majitel dělal soustavně ze svých zaměstnanců a spolupracovníků pokusné králíky. Není divu, že firma šla den ode dne ke dnu. A jak šla dolů, majitel přitvrdil… Jednoho rána přišla firmě pomoc v podobě osobního rozvoje. Pokus zvednout ve firmě morálku, náladu, efektivitu a v neposlední řadě pozitivní naladění každého člena firmy.

 

Kdo neviděl na vlastní oči, neuvěřil by tomu

,,Rád bych Vám představil pana Květoslava, který s Vámi všemi nyní udělá testy. Ty nám odhalí, jakou máte každý z Vás osobnost, co Vás trápí z dětství, tím odkryjeme Vaše slabiny a také jakým způsobem na nich zapracovat a motivovat Vás všechny. Pan Květoslav s Vámi každé ráno probere, jak se cítíte, a také, co se Vám případně nelíbí ve firmě, vymyslíme společně konstruktivní řešení. Jsem velmi rád, že Květoslav je součástí našeho týmu.”

Z doby krále klacka

Připomíná Vám to minulé století? Ne, bohužel je to současnost, která je v mnoha formách ve firmách praktikována.

Jak to může vypadat časem i ve Vaší firmě?
Posazení do kruhu a sdělování si, co je všechno v nepořádku a jak to změnit. Výjimkou budou tzv. ,,neškodné testy” – osobnosti, důvěry, sebevědomí, inteligence, oblíbenosti ať již vašich kolegů tak i barev, které rádi nosíte…
Zjišťování toku Vaší životní energie, jestli máte více mužské či ženské energie, ověřování zdali jste správným typem pro kolektiv. A protože Váš zaměstnavatel opravdu chce abyste byli úspěšní, tak Vám připraví i řadu školení a seminářů o tom jak se správně motivovat, jak dokonale ovládat své klienty, jak si zvyšovat sebevědomí, jak mít vždy pozitivní mysl….

Špek osobního rozvoje

Nenechte se mýlit, zaměstnavatelé to nedělají ze zlého úmyslu.
Oni prostě jen skočili na ,,špek” osobnímu rozvoji. Tedy tomu, co je u nás v republice poslední roky tak oblíbené. Uvěřili tomu, že více než přirozenost, zdravý rozum a intuice bude fungovat tréning, dril, přetvářka a čarování s tím obrovským potenciálem, který je v každém z nás.

Podpoříme tvůj potenciál…AHA?! Hmmm???

Od pondělka do pátku je na programu mnoha firem tzv. zvyšování potenciálu u zaměstnanců. Majitelé, šéfové, manažeři prostě chtějí, aby se lidé ve firmě cítili dobře, byli pozitivně naladěni na svoji práci a odváděli skvělé výsledky. A tak ordinují a předepisují jednu dávku toho ,,všeléku-jen-a-jen-pro-tvé-dobro” téměř každému.
To, co chtějí se ovšem jaksi nedaří. Toho génia v každém člověku za čas všechny tyhle pravidla a metody utlučou. Zaměstnanci odchází z jedné firmy do druhé a hledají méně ,,zcvoklého” šéfa.

Jedna dávka škodlivosti střídá další

Jen málo lidí má chuť nechat sám ze sebe dělat pokusného králíka. A to je to jediné, co majitelé firem dělají.
Proč to dělají?
Odpověď je snadná. Prostě vůbec netuší, že mnohdy s dobrými úmysly, aby ve firmě vše klapalo a firma prosperovala, dělají neužitečné věci, které všechny odvádí od toho s čím přišli na svět vybaveni. Přirozenost – Zdravý rozum – Intuice. (více v knize Odhalení). Můžete si poslechnout webinář s Vladimírem na toto téma (jaký jste lídr?).

Vážení zaměstnavatelé,

Vaši spolupracovníci a zaměstnanci nejsou pokusní králíci. Jsou to lidé jako Vy. Je velmi dobré si uvědomit, že to, co se líbí a možná vyhovuje Vám, nemusí vyhovovat lidem kolem Vás. Možná budete velmi překvapeni když dáte na pár týdnů ,,vale” všem těm drogám osobního rozvoje. Stanou se dvě věci:
1. Vaši zaměsnanci a kolegové si konečně odpočinou a v hlavě se jim objeví spousta nových nápadů pro vaši firmu
2. ušetříte na drogách, reklamě, hlídačích zaměstnanců a pošlete na dlouhou dovolenou i svého psycho-terapeuta.

NERUŠit!ŽIJu!
NERUŠit!ŽIJu!

Nikdo z nás neptřebuje brát tyhle ,,drogy” OsRj aby byl produktivní, tvořivý a úspěšný.

Nevěříte? Zkuste si to!

jeden jediný měsíc, den za dnem aplikovat sám sobě všechny tyhle super drogy, co (asi i s dobrým úmyslem) předkládáte lidem ve Vaší firmě. Jak Vám bude? Zkusili jste někdy opravdu dělat to? Dávkovat si a brát to, co chcete po svých zaměstnancích?

Hmmm???

NE! Tohle není článek proti osobnímu rozvoji. 🙂 Každý máme svoji hlavu a víme, co je pro nás v danou chvíli to nejlepší. Jen bych ráda ukázala na to, že mnohem lépe spolupracují lidé, kteří nejsou pod ,,drogami”.
Více dokáže špetka zdravého rozumu v přístupu k jednotlivcům.
Vaši firmu tvoří lidé a každý z nich je originál. Každý z nich má v sobě génia. Zkuste objevovat toho génia v lidech kolem Vás. Rozhodně se Vám to vyplatí.

Mějte fajn den, každý den
z Centra Změn Zdeňka Čermáková