Vydělala jsem 7x více než byla má investice

Koučink se Zdeňkou mi na financích přinesl více než sedminásobek toho, co jsem do něj investovala. O zkušenostech ani nemluvím. Těžím z nich dodnes.

centrumzmen.cz, 28. Lis

Sledovat

1797

Jsem tu pro vás. Pomůžu vám k tomu po čem toužíte...

Přehrajte si Podcasty Centra Změn

Petra Mašková s Vámi sdílí část svého příběhu s Centrem Změn, tentokrát z Life koučinku se Zdeňkou

 


Moje rodičovská dovolená se pomalu ale jistě chýlila ke konci. Věděla jsem, že se vrátím ke své profesi terapeutky a koučky, jen jsem víc toužila po lidech. Lépe řečeno po stejně naladěných kolegyních, po spolupráci, po společné tvorbě. Už jsem nechtěla přestávky mezi klienty trávit o samotě s knížkou. Přála jsem si být součástí něčeho většího – centra, kam chodí lidé za něčím víc než je jen odvedená služba. Snila jsem o ženách se stejnou vizí, o takových, kterým je spolu dobře a tu pohodu šíří i na klienty a zákazníky. Toužila jsem spoluvytvářet takové místo, kde je dobře všem.

Nemlčela jsem o tom. Byla jsem tou myšlenkou tak nadšená, že se brzy objevily kolegyně. Začaly jsme z našich izolovaných pracoven budovat komplexní Centrum pro zdraví, krásu a duchovní rozvoj. Nazvaly jsme ho Sakura. Technicky to bylo jednodušší, než jsem čekala. Vztahově a organizačně to bylo značně náročnější. Pár měsíců jsme se hodně snažily, ale pohoda z nás tedy nesálala. Navíc jsem  byla na mateřské 5 let a moji bývalí klienti se za tu dobu rozptýlili neznámo kam.

Moc dobře vím, že bez koučinku se zdeňkou bych to ,,nedala”.

Znala jsem Zdeňku z Centra Změn a věděla, co umí. Zavolala jsem jí a dohodly jsme se na tříměsíčním koučinku. V té době to pro mne bylo dost peněz, ale výsledky přišly až neočekávaně rychle.

Hned první měsíc jsem vydělala tolik, kolik jsem zaplatila za celý koučink.

A nejen to. Začalo se mi pracovně velmi dařit a navíc jsem si to parádně užívala.
Pod Zdenčiným vedením jsem se docela rychle přestávala bát oslovovat klienty, stávala jsem se jistější ve své práci, vyvěsila jsem ve své pracovně i v přednáškové místnosti své certifikáty a hrdě se hlásila k tomu, co umím. Uspořádala jsem své první přednášky a kurz Jak objevit svůj talent.

Tahle koučka mě přiměla nahlas vyslovit mé nejtajnější profesní sny – a pak už nevypadaly jako něco, co se nikdy nestane. Nesčetněkrát jsem div neomdlela z představy, že mám fakt udělat to, co po mně chce – ale popravdě ty úkoly byly malé kroky k tomu, aby se sny proměnily ve skutečnost. To velké a těžké, co jsem musela překonat, byl můj strach a moje vlastní námitky : “to nemůžu” nebo “to nedokážu”. I dnes, s odstupem, se nepřestávám divit, co všechno jsem dokázala. A moc dobře vím, že bez ní bych to nedala.

Sny se měnily v realitu

Pořád mám vystavenou svou první brožurku, ze které se na mě dívá můj vlastní obličej. Do té doby jsem se propadala studem, když jsem měla někde ukázat svou občanku s fotkou. A najednou jsem po tak malém městě jako je Vrchlabí rozdávala brožurky se svým obličejem na titulní straně. Samozřejmě tomu předcházel úchvatný dialog, kdy jsem se Zdeňku pokoušela dost rázně přesvědčit, že TOHLE TEDA NIKDY NEUDĚLÁM. Za půl hodiny jsem si už objednávala termín ve fotoateliéru. Tu fotku jsem pak měla všude – na webu, Facebooku, letácích… Viděli ji desítky lidí a já byla ke svému překvapení spokojená s ní i se sebou…

Pokaždé, když jsem takhle překonala samu sebe, jsem to Zdeňce velmi nesměle a zdrženlivě oznamovala. A ona? Nadšeně mi hulákala do sluchátek, že to je přeci bezva, tak proč nejásám tak, jako ona. Ona se z mých úspěchů upřímně radovala. Snad víc než já! Naučila mě i tohle: oslavit každý úspěch – řvát huráááá a radostí skákat po gauči!

Úspěch se neodpouští?

Bohužel tento můj drajf velmi těžko vydýchávaly moje kolegyně. Byla jsem šťastná a nadšená ze své práce a ani jsem si nevšimla, že jsem se ocitla mimo společnou hru. Vůbec mě do té doby nenapadlo, že ani mezi tak “duchovními” ženami se “úspěch prostě neodpouští”. Malé zlomyslnosti přerostly v otevřené nepřátelství, které mělo skončit mým odchodem ze Sakury.

Pokoušela jsem se ještě vše nějak urovnat, domluvit se, ale Velká Šamanka, která byla celou dobu naším duchovním guru, se už rozhodla, a holky jí zcela podlehly.  O.K. odejdu, ale chci vyplatit. Investovala jsem do projektu desítky tisíc a chci spravedlivé vyrovnání.

Z toho, co mi předložily se mi chtělo brečet. Doslova mě oškubaly a k mým argumentům byly naprosto hluché. Zoufale jsem volala Zdeňce mimo domluvený termín.

Zdeňka zareagovala naprosto věcně: ,,Počkej, jen si vezmu tužku a ukážu ti, jak se to dělá. Diktuj mi svoje investice, vaše tržby, jaká byla dohoda na podílu ze zisku…”

Šlo to jak na drátkách, během pár minut měla spočítáno, kolik mi mají vrátit – tak, jak se to počítá v obchodě. Popravdě z té částky se mi zatočila hlava. A z toho, že si o ni mám holkám říci, se mi stáhl žaludek až do paty. Bylo mi jasné, že nemám nejmenší šanci. Chtěla jsem to vzdát raději hned a tak říkám Zdeňce:

,,Zdeni, tohle mi v životě nedají. A já fakt nemám žaludek se s nimi o tom dohadovat.”

life coaching se Zdeňkou
life coaching se Zdeňkou

Kdo zná Zdeňku, ví, co následovalo: ten její upřímně pobavený odzbrojující smích! Ona se tomu směje? Ona se směje!  Ona se směje a já už taky, protože mi při tom chechtání říká:

“Péťo, tos mě teda pobavila. Na to přeci nepotřebuješ žaludek, ale KALKULAČKU!”

Nejlepší rada v mém životě !!! Syrová prostá skutečnost

Na to se nedá namítnout nic. Tím prostým konstatováním a společným smíchem ze mě spadl strach, žaludek se vrátil na místo a Zdeňka mi nadiktovala svoje výpočty, abych měla argumenty.
Pak přidala ještě jednu úžasnou radu: “Na tu schůzku si vezmi manžela.”
“No, tak to taky nemůžu!” Začala jsem vysvětlovat, že ho do toho nechci zatahovat, protože mě celou dobu varoval, že nám to v tom složení, v jakém jsme byly, nemůže fungovat.
Zdeňka na druhé straně vydala velmi výmluvný zvuk, který by se dal přeložit: “zase plácáš nesmysly” a doplnila, že Milan tam nemusí nic dělat a nic říkat, že bude stačit, když se tam někde posadí, třeba do kouta. Jen ať to udělám a že uvidím, co bude. A bylo! Milan seděl a já mezi bývalými kolegyněmi s kalkulačkou v třesoucích se prstech. Dostala jsem zpět všechny peníze podle Zdenčina výpočtu.

Vydělala jsem 7x více než byla má investice

Přestěhovala jsem se. Zase pracuji sama, mám však mnohem víc klientů, než jsem měla v čase Sakury, a daleko věští pohodu. Sakura se pak do roka úplně rozpadla. Šamanka holkám vyplatila jen zlomek toho, co investovaly, a ještě jim to dlouhé měsíce splácela po směšných částkách. Všechny se shodují na tom, že já jsem z toho projektu vyšla nejlépe.

Koučink se Zdeňkou mi na financích přinesl více než sedminásobek toho, co jsem do něj investovala. O zkušenostech ani nemluvím. Těžím z nich dodnes.
Často a bez nadsázky říkám, že tenhle koučink byla jedna z nejlepších investic mého života.

Díky Zdeňko za tvůj koučink. Petra Mašková

Napište mi soukromou zprávu

 centrumzmen.cz -  Zdeňka Čermáková & Vladimír Vymětal Jsme tu pro Vás. V Centru Změn, v místě, kde se mění Vaše životy. Life Coach & Lector Psychology of Mind


centrumzmen.cz24. Úno 634

Sama se svými dětmi…a co bude dál???

centrumzmen.cz22. Led 4416

Jak se dostat z deprese až na vrchol

centrumzmen.cz22. Led 3725

Uvězněná ve zlaté kleci

centrumzmen.cz30. Čvn 833

Viera Sluková: Čo mi dala Akadémie

centrumzmen.cz9. Led 2585

Jitka Rakušanová: A jaký je výsledek?

>