add-jstejini1

Ptám se sama sebe, “Na co jsem expert?”

Laura se rozhodla vstoupit do on-line programu, jehož cílem má být pomoc ženám objevit v sobě oblast jejich vášně, jejich talenty, znalosti a poslání.
Lauru to hrozně zajímá.
Moc by chtěla o sobě zjistit, jaká je, co v ní je a odemknout tak svůj potenciál. Koučka, která programem provází, tohle přesně slibuje. Jak je Laury zvykem, do programu se naplno pouští. Pečlivě zpracovává každý týden domácí úkoly a odpovědi na otázky.

child-1073638_640

Postupem času ale její nadšení z programu začíná upadávat a třeba doporučení: Dejte si svolení žít svými vášněmi, jí dokáže pěkně rozhodit.

„To tedy nevím, jak to mám asi udělat. Děti za zadkem a domácnost je jen a jen na mně!” 

 

Kolotoč kolem malých dětí

Laura vždycky, když se věnuje více vlastní seberealizaci, po čase začíná vidět, jak ta domácnost stojí. Jak se jí začíná kupit nevyžehlené prádlo a mizí čisté ze skříní. Začíná cítit tlak, že nestíhá a nezvládá udržet chod domácnosti v neměnném standardu. Má výčitky svědomí, že by se měla dětem více věnovat.  A je podrážděná, když dotazy jejích dětí narušují rozběhlé myšlenky k její tvorbě.

Ta koučka děti nemá, to se jí to mluví…

Neví tedy jaké to je, když Petr přichází z práce kolem osmé večer. Babičky ještě nejsou v důchodu. Laura se snaží nacházet si kousky času pro rozvíjení něčeho svého, co by jí těšilo dělat vedle péče o děti a domácnost, ale často cítí, že neví, co má dělat dřív…

Je poctivka

A tak i přesto, že nemá dost času sama pro sebe, snaží se dál programu aspoň po večerech věnovat. Další nové video je o uvědomění si svých znalostí a zkušeností, které jsme během svého života získali, a pojmenovat si, v čem se můžeme považovat za experta.

„No to tedy nevím.“ přemítá Laura. Má pocit, že není expertka v ničem. Vystudovala školu, pak dva roky pracovala, nastoupila na mateřskou a teď je doma s dětmi.


PS: od Zdeňky Čermákové
Laura je občas i expertka na to zapojovat se do programů osobního rozvoje :)Tyto programy ovšem nefungují. K naší vlastní seberealizaci, a to každou z nás, přivede něco úplně jiného. Ne to, že si dáme svolení žít našimi vášněmi, ale že si všimneme:

ČÍM NYNÍ ŽIJU?


Jsem expertka

  • Jsem expertka na to, jak jednou rukou držet dítě v náruči a druhou míchat kaši na plotně.
  • Jsem expertka na to, jak ramenem přidržovat mobil u ucha, zatím co utírám dítěti zadek.
  • Jsem expertka na to, jak jedno dítě kojit a s druhým si přitom listovat v obrázkové knížce.
  • Jsem expertka na to, jak udržet pokojové rostliny naživu přes zalévání jednou za tři týdny.
  • Jsem expertka na to, jak mít stále připravené ruce a srdce pro celou svoji rodinu. 

To je ale hodně dobrý“ uzavře Laura s úsměvem a jde Martínkovi utřít nos.

 

Těším se na vás v dalším článku…. Vaše eL